V bulharském městě Pazardzhik se pořádal turnaj, který byl pro  Terezu prvním v druhé polovině sezóny. Na turnaj Tereza odjížděla  se svou maminkou, která jí dělala doprovod. Nechtěli jsme nic podcenit a tak díky rozestavěné D1 jsme se rozhodli, že na odlet do Prahy zvolíme poprvé spolehlivější vlakové spojení a využili jsme služeb společnosti Regiojet. Díky vichřici, která se prohnala Moravou a Slezskem, a následně popadaným stromům na trati, tato naše jistější alternativa skončila 4 hodinovým zpožděním vlaku, následovala bouřlivá komunikace co teď, výstup z vlaku v Zábřehu na Moravě, objednání nového letu do Sofie, ale tentokrát z Vídně a proběhl tedy rychlý přesun autem do Vídně. V Sofii následovalo dlouhé čekání na transport do místa turnaje. V Bulharsku se konal opravdu silně obsazený turnaj skoro s celou juniorskou dívčí evropskou špičkou vyšperkovanou hráčky z Asie.

V hale bylo cca 50 st. Celsia, největší sauna zadarmo. Během dne skoro až 3 hodinový skluz v začátcích zápasů. Podmínky pro Středoevropany tvrdé, ale přesto pro všechny stejné. Tereza v prvním kole přešla přes snaživou moldavskou hráčku. Následovalo druhé kolo a v něm na Terezu čekala neoblíbená soupeřka Julie Ferrier, členka velmi silné francouzské reprezentace. Zápas o postup do osmifinále byl dohrán něco málo po půlnoci. Vítězství opravdu potěšilo.  Následně se musel objednávat zpáteční let, protože dle letecké společnosti pokud nenastoupíte na první (zpáteční) let, letenka padá celá, ale lze prý dobukovat za cca 8000,-Kč, tzn dráže než objednat nový let. A pak hurá do postele ve 3 ráno, i když snad ta diskotéka vedle nebude vyhrávat až do rána.

Druhý den bylo ještě více teplo než den předtím. V osmifinále si po dobrém výkonu poradila Tereza s medailistkou z ME U17 tureckou reprezentantkou Busrou Unlu  a to celkem hladce a potvrdila tak své vítězství na  MEU19. Ve čtvrtfinále na Terezu čekala mladičká indická hvězda  Vaishnavi Reddy Jakka, která např. před necelým měsícem na dospělém turnaji White Nights v Rusku skončila v semifinále! Tereza na indickou hráčku si věřila. Ale od prvního míče znovu velmi pozdního zápasu se nemohla díky podmínkám ani pohnout a tak vedle dobré hry soupeřky přicházely i laciné chyby Terezy. Těžké podmínky a pozdní konec předchozího dne byl znát a soupeřce byla schopna vzdorovat vždy jen do začátku druhé poloviny setu.S bodovým ziskem 1100 bodů , který se bude počítat do kvalifikace na LOHM jsme  spokojeni. Vítězství nad francouzskou a tureckou hráčkou jsou dobrým výsledkem.Taky jsem zjistili, že už jsme schopni se vypořádat i s nepředvídatelnými překážkami, což je pro nás obrovské plus. Co musíme zlepšit, je využívat více  sportovní výživu, aby se nestalo v náročných podmínkách co teď a proti kvalitním soupeřům nastoupit v relativní pohodě.Taky se bude muset Tereza naučit ještě lépe vyrovnávat se situací, že ve většině zápasů je na kurtu sama na rozdíl od soupeřek, které jsou součástí silných týmů. Díky za tyto zkušenosti.