SEZÓNA SKONČILA, ZAČALA DLOUHÁ PŘÍPRAVA

Terezo, rozhodla ses během karantény natočit krátká videa, která jsi sama nazvala cvičení na doma. Co tě k tomu vedlo?

Já když jsem v ČR tak trénuji děti v našem oddíle.  Po ME jsem plánovala, že tady budu déle, dodělám si školu, udělám autoškolu a přitom budu trénovat sama sebe a  děti a hráče v oddíle. Díky mé plánované účasti na nakonec zrušeném turnaji Kabal v Karviné jsem doletěla  do ČR a už jsme tu tedy zůstala. Ještě před nařízením o karanténě jsem měla domluveno spousty individuálních tréninků s dětmi  a moc mě mrzelo, že ty tréninky  se neuskuteční.  Chtěla jsem pro ně něco udělat. Dívala jsem se na internetu na tréninky, které tam jsou nahrané a ty co jsem  viděla nebyly přímo stavěné pro naše podmínky. Byly udělané v halách, ve větších prostorech než jsou obyčejné pokoje v českých domácnostech.Takže to byla pro mě motivace. Plánuji asi tak 10 videí.

1.ROZCVIČKA V MALÉM PROSTORU

Takže jsi to přizpůsobila?

Ano, první tréninky jsem vymýšlela tak aby úplně každý bez jakýchkoliv pomůcek ( posilovací guma, běhací pás atd.) mohl doma trénovat vedle své postele v pokojíčku.Budu velmi ráda,, když se to někomu bude líbit a ještě radši když mi kdokoliv napíše, že aspoň jednou podle těchto videí cvičil. Může mi napsat do komentářů do článku na mých stránkách. Já ty komentáře vidím i když se automaticky nezobrazují z důvodu, že 99 procent všech komentů jsou spamy.

2.POSILOVÁNÍ

Ty tak trénuješ?

Tak ano trénuji. Měla jsem období  kdy jsem měla zákaz více jak ½ roku trénovat a tak jsem  cvičila doma. V Dánsku taky někdy trénuji sama a i když jsem třeba v zahraničí na turnajích. Jsem na to zvyklá. V posledním období jsem  se navíc hodně věnovala stabilizačním cvikům. Ale doma mám samozřejmě cvičební pomůcky, které jsme postupně  nakoupili,  když jsem začala brát badminton vážně.A v Dánsku celou posilovnu.

3.CVIČENÍ S RAKETOU

Jaké máš pomůcky doma?

Tak asi nejvýraznější je běžecký pás, rotoped, eliptický trenažér, činky, různé posilovací  gumy, čočky a jiné gymnastické pomůcky a samozřejmě švihadla atd.

4. POHYB V BADMINTONU

A používáš to?

Samozřejmě každý den.  Mám  ještě výhodu, že máme zahradu a na ní obrovskou a rovnou terasu jako kvalitní  zpevněnou  plochu . U terasy stěnu baráku pro pinkání o zeď, schody  a mám síť na zahradě. Takže mám z čeho vybírat pro volbu tréninku.

5.PLYOMETRIE

 

Na internetu se poslední dobou objevily i jiné české videa což je super. Je to hodně fajn, že se lidi snaží. Ráda bych ale chtěla dětem a hráčům doporučit, ať se hodně věnuji i jiným sportům, pokud tedy mají podmínky. Já si například i díky bráchům teď  obnovuji  fotbalové tréninky. Jsem opravdu překvapená jak mě z nich bolí nohy a věnuji se taky více i atletice. Neměli by jsme mít jednostraně zaměřené tréninky, tak jak to při sezóně většinou máme. Teď máme šanci to trochu napravit.

Je třeba si uvědomit, že sezóna těm mladším už skončila. Začala dlouhá příprava na tu další a pokusme se to udělat co nejlépe.

6.MIJA&MAJA

Tak  ať nám to všem brzy skončí ta karanténa

Tak dlouhou dobu bez badmintonu si ani nepamatuji kdy jsem měla a asi i mé protihráčky, takže jsem upřímně zvědavá co nás všechny čeká na kurtě za dřinu až se vrátíme k turnajům a hrozím se  jak budeme všechny nabouchané fyzicky. Hlavně ať jsme všichni zdraví, všechny pozdravuji a těším se až Vás zase uvidím.

7.KOORDINACE