Jak si prozatím spokojená s přípravou?

Musím zaklepat na dřevo, zatím jsem spokojená. Přípravu ovlivnilo mé zranění, kdy jsem byla donucena mít volno delší než bych chtěla a tak jsem začala  o dost později. Odjela jsem do Dánska,  kde jsem 2 týdny trénovala docela kvalitně a tvrdě a pak jsem hned nastoupila na skvěle připravené reprezentační soustředění  o kterém se docela dost psalo na czechbadminton.cz. No a to skončilo před týdnem, takže asi takhle.

Co tě teď čeká?

Tento týden odjíždím na turnaje do Bulharska, pak hned na MS do Skotska a do konce prázdnin musím stihnout ukončit druhý ročník na gymnáziu a snad jako úspěšná studentka  pojedu na juniorský turnaj do Rumunska.

Jak jsi na tom herně a zdravotně?

Co se týče kolena, tak zatím drží. Herně na tom nejsem asi vůbec nijak. Poslední soutěžní zápas jsem hrála na začátku června a to finále ve dvouhře žen  Litvě, které jsem musela kvůli zranění vzdát. Takže i když jsem trénovala velmi tvrdě, nepočítám s tím, že se to ukáže hned na prvním turnaji. Spíše naopak. Je třeba se prostě rozehrát.

S čím novým jdeš do nové sezóny?

Mám nové boty, trička, teplákovku a hlavně jsem  vyměnila raketu. Budu hrát s Yonex  Duorou Z Strike. Chtěla jsem více podpořit útok a tak uvidím  zda to byla dobrá volba. Zatím se s ní cítím na kurtu výborně. Novinka je, že  kvůli  přestupovým pravidlům, nemůžu hrát v tuzemsku ligu a tak budu pouze hostovat v dánské Langhoji. Paradox je v tom, že kdybych byla hráčka např. Uzbekistánu, tak takové omezení  ve startu v domácí soutěži nemám, ale po pravdě, tuto sezónu mi to vyhovuje, protože chci hodně trénovat, nejsem ještě tzv „ hotová“ hráčka.

Následující sezóna je pro tebe něčím výjimečná?

Doufám, že bude má nejúspěšnější.  Výjimečná  je v tom, že se chci kvalifikovat na letní mládežnickou olympiádu a taky tím, že díky rozhodnutí Badminton Europe je vloženo na podzim roku 2018 nově  MEJ v Estonsku a tak si poprvé pokud budu v nominaci zahraji na ME pro můj ročník 2000 a mladší. Prozatím jsem vždy hrála se staršími soupeřkami. Proto se  chci co nejdříve  kvalifikovat na LOHM a pak, jak jsem už výše uvedla,  více se věnovat kvalitnímu tréninku, jak ještě nikdy. Všichni kolem mne( hlavně taťka s Martinem Růžičkou) na tom usilovně pracují, abych měla co nejlepší tréninkové podmínky a  já vidím, že se to zlepšuje a to je pro mne povzbuzením. Pokusím se dohnat  to, co jsem nestihla za poslední  3 roky. Chci na sobě zapracovat takovým způsobem,  abych měla šanci se kvalifikovat na OH v Tokiu.

Dnes byla zveřejněná nominace na MSJ, co tomu říkáš?

Na co? Na to že jsem nejstarší?  No, že jsem nejstarší mě upřímně rozesmálo, to je pro mě prostě novinka.Samozřejmě jsem byla také oslovena, zda se chci zúčastnit MS. Moje odpověď byla zcela jasná a to že nikdy bych neodmítla reprezentaci.Je pravda, že ti nejlepší junioři u nás mají velmi náročný program. Je ohromně složité  věnovat se dospělým i juniorským turnajům.Něco o tom vím, vždyť jsem v dospělém světovém žebříčku byla 65. na světě ve čtyřhře, 196. ve dvouhře a 137. v mixu (pozn. k dnešnímu dni 73-199-146). Já mám tuto sezónu asi nejvíc z českých hráčů poznamenanou „repre“ akcemi. Byla jsem na ME juniorů, pak na ME dospělých, chystám se na MS dospělých a teď jsem nominovaná na MS juniorů. Sezónu to samozřejmě strašně ovlivní, ale jsem za to ráda.Mám před sebou poslední 2 roky v juniorech, takže si to chci užít. Mám to taky mnohem jednodušší vzhledem k tomu, že díky založení nového klubu mám tzv. svobodu v rozhodování. Ale na druhé straně si nemohu  představit, že by například nejlepší francouzští nebo dánští junioři odmítli reprezentovat svou zemi. Reprezentovat je přece to nejvíc. Ráda si taky nechám poradit od zkušenějších hráčů  a vím,  že pokud to myslím s badmintonem vážně, zkušenost z turnaje v Asii  se mi  právě v dospělé kategorii budou náramně hodit. Snažím se dívat dále než na příští sezónu.

Ale tvoje nominace je odůvodněna  taky kvalifikací na YOG 2018?

Ano, ale taky je pravda, že kdybych v době konání MSJ startovala např.v Kostarice nebo někde jinde, právě i z důvodu neúčasti nejlepších juniorských světových hráček, tak bych velmi pravděpodobně dosáhla na vysoké body „snadněji“.

Díky moc

-joanis-