Tereza Švábíková mistryní ČR již počtvrté v řadě

 Od roku 2017 je v historických tabulkách v kolonce mistryně ČR – badminton – dvouhra žen uvedeno pouze jediné jméno – Tereza Švábíková z Klimkovic.

Letošní mistrovství České republiky v elitní kategorii se o prvním únorovém víkendu konalo v metropoli Plzeňského kraje. Tereza na tento turnaj přicestovala z Dánska, kde se většinu roku připravuje a trénuje , po trase Struer, Billund, Praha, cílová stanice Plzeň s jediným cílem a  to stát se ve svých teprve 19-ti letech počtvrté v řadě mistryní ČR v kategorii dospělých. Po vleklém cca 6 měsíců trvajícím zranění se její záda umoudřila a byla po nějakou dobu konečně schopna akceptovat téměř plnou zátěž a tak Tereza dorazila na turnaj v celkem dobré formě a pohodě v doprovodu svého týmu.

Na kurtu to bylo od prvních okamžiků znát. Tereza po celý turnaj podávala velmi kvalitní a soustředěné výkony. Postupně si cestou herním pavoukem poradila s Šárkou Líbalovou, Terezou Kobylákovou, Van Coppenolle a to až do nedělního finále. Svým soupeřkám cestou  nepovolila zisk byť jediného setu. Samotné finále mělo nádech derby, protože na jedné straně kurtu stála Tereza a na druhé straně polanecká Kateřina Tomalová, která je hráčkou kIimkovického Sokola.  Výsledek  jasně vyzněl v prospěch Terezy, která porazila svou bývalou oddílovou kolegyni ve dvou setech 21: 12 a 21:9

„Měla jsem to pod kontrolou“, zhodnotila své působení na turnaji Tereza v rozhovoru po vítězném finále.

Velmi jistá výhra v turnaji a dobré výkony doufáme budou pro Terezu povzbuzením do dalších turnajů včetně ME dospělých . Na oslavy není moc času. Tereza coby historicky jediná česká badmintonová olympijská medailistka z Olympiády mládeže z Buenos Aires 2019, nyní vstupuje do poslední části kvalifikace o účast na LOH, které se letos konají v Japonsku. Kromě svých tréninkových a závodních povinností také nezapomíná při svém pobytu doma na předávání zkušeností mladším a začínajícím hráčům. Taktéž je spolupořadatelkou a patronkou série dětských turnajů o Pohár rytíře Vítka, které se pravidelně konají ve sportovním areálu Ridera sport v Ostravě.

Terezko  děkujeme a přejeme jen vše dobré.

Martin Růžička

místopředseda oddílu B.O.CHANCE

 

Autorem fotek je Lenka Johánková

. Převzato z webu czechbadminton.cz