Individuální soutěž
Výkony a výsledky Terezy v soutěži družstev byly dobrým signálem pro start do individuální soutěže, kde Tereza byla nominována do dvouhry a čtyřhry.
Účinkování v individuální části turnaje zahájila Tereza čtyřhrou, kde si se svou spoluhráčkou hladce poradily s lotyšským párem a stejně tak Tereza výsledkově hladce zdolala své singlové soupeřky z Rumunska a Belgie ve druhém a třetím kole singlu.
V druhém kole čtyřhry se proti českému páru postavily silné Francouzky, které byly na turnaji nasazeny jako pár 5/8. Děvčatům se bohužel i přes bojovný výkon proti výše postaveným soupeřkám nepodařilo proměnit matchball a podlehly jim ve třech setech po výsledku 21-12 20-22 16-21
Tereza se musela z tohoto výsledkového neúspěchu rychle otřepat , protože v tentýž den měla před sebou zápas roku, který byl zároveň soubojem o účast ve čtvrtfinále a pomyslnou hranicí mezi úspěchem a neúspěchem. Za soupeřku ji byla velice kvalitní Slovinka Petra Polanc.
Tereza do utkání vstoupila ve velkém stylu a než se její soupeřka stačila rozkoukat po kurtu prohrála první set 9-21. Ve druhém setu však Tereza snad vinou zranění, které ji provázelo prakticky po celou dobu turnaje, tak i nedodržením taktických pokynů vypadla z rytmu a hlavně svou nepřesnou hrou a nevynucenými chybami přišla o druhý set v poměru 19-21. Podobný scénář se udál i v setu třetím, který prohrála v poměru 13-21 a s turnajem se musela rozloučit děleným devátým místem v turnaji.
Co říct závěrem?
Sezóna byla poznamenaná jednak neobvyklou přípravou v reprezentaci, kdy vlastně celou přípravu převzal realizační tým reprezentace a konkrétně u Terezy neustále zranění, které se nepovedlo do ME vyléčit. Bohužel uspět na ME jde velmi těžko, když hráčka velice obtížně vyjde schody natož není schopna udělat hluboký výpad a musí rozhodující zápasy hrát s bolestí.
Výsledky v individuální části turnaje jsou zklamáním nejen pro Terezu, ale pro celou reprezentaci a její realizační tým. Naopak výkony v soutěži týmů jsou povzbuzením a příslibem, že pokud Tereza bude na sobě nadále tvrdě pracovat a jejímu realizačnímu týmu, mateřskému klubu a trenérům reprezentace se podaří připravit ji co nejlepší podmínky, které budou mít za společný hlavní cíl uspět na nadcházejícím ME U19 za dva roky, je tento úspěch velice reálný.
Terezce děkujeme za vzornou reprezentaci klubu nejen na proběhnuvším ME U17 v Lubinu a přejeme hodně úspěchů v její další badmintonové kariéře. Terezko hlavu vzhůru a hrrr!!! za dalšími úspěchy, těšíme se na ně .
Týmová soutěž
Na ME U 17 vybojovala Tereza 5.místo v týmové soutěži.
Úspěch jako hrom, i když při lepším vylosování, jsme mohli myslet výše.
Nalosování našeho týmu do tzv. skupiny smrti a pro vítěze skupiny následné čtvrtfinále s Dánskem bylo děsivé. Když uvážíme, že ještě k tomu měla skupina o jednoho účastníka více než ostatní, čekala na hráče pořádná kupa těžkých zápasů.
Co se týče dívčího složení skupiny, tak to bylo velmi extra silné kafe. Posuďte sami ….podle nasazení v individuálním turnaji Ilinskaya 1., Semenova 3., Madarasz 4., Sandorházi 9-16, a k tomu Tereza 5.-8.
Nebo jinak uvedeme pouze nejzajímavější výsledky ze singlu z letošní sezóny
Marina Ilinskaya- vítězka Polish Junior , 3.místo na Slovak Junior
Réka Madarasz – vítězka Czech Junior, 3. místo na Polish Junior
Anastasia Semenova – vítězka Portuguese Junior a Finish Junior
Vivien Sandorhazi – stříbrná medailistka z ME U15 a bronzová na Czech Junior
a nakonec Tereza – stříbrná na Slovak Junior a Cyprus Junior, bronzová na Hungarian Junior atd.
Aby to nebylo málo tak pro vítěze skupiny na ně ještě čekala Michelle SKøDSTRUP ( vyhlášená jako nejlepší hráčka Dánska do 17 let),
nasazená 2. a dánský deblový pár Krogh a Boje , taky nasazené dvojky v deblu.
Tereza sehrála 9. těžkých zápasů. Vyhrála jeden singl a 4 debly. V souboji s nasazenou jedničkou Ilinskayou sehrála
skvělou partii a měla dva mečboly. Při prvním si ale po rybičce vyrazila dech a zápas bohužel dohrávala dosti otřesená.
Druhý den sehrála další skvělou partii proti Semenovove z Ruska a zase se dopracovala ke dvou mečbolům .Možná ještě někde vzadu v hlavě Terezu trápil neúspěšný konec ze včerejška a tak to dopadlo obdobně.
Byly to skvělé zápasy s výbornými a hlavně o rok staršími soupeřkami ( vyjma maďarského týmu Madarasz r.2000, Sandorházi r.2001) .
Spousty zkušeností do dalších zápasů a hlavně potvrzení své výkonnosti.
Tereza se ale dokázala ze smůly v singlových koncovkách vždy otřepat a společně se svou deblovou spoluhráčkou
Míšou Fuchsovou vyhrála velmi těžké debly proti výborným maďarským, ukrajinským, norským a ruským párům.
Prožité emoce a vypjaté boje vzaly Tereze důležité síly, které potom chyběly v tom nejdůležitějším okamžiku a to ve čtvrtfinále.
V zápase s dánskou jedničkou se prala jednak s výbornou soupeřkou, která byla zcela čerstvá, nehrála na ME zatím žádný zápas, taky s tlakem a hlavně únavou. Únava nebyla vidět jen na Tereze, ale i např. na výborně fyzicky připravené Ilinské ( Ukrajina), která v posledním zápase ve skupině s Maďarskem evidentně už šlapala vodu , to svědčí jak těžké byly zápasy dívek ve skupině.
Michelle SKøDSTRUP nedala Tereze moc šancí, i když v průběhu druhého setu Tereza dlouho vedla , ale nakonec i tenprohrála 21:17.
Česká republika vs. Maďarsko 4:1
Matěj Hubáček, Michaela Fuchsová vs. Balasz Papai, Vivien Sandorhazi 21:19 a 21:12
Ondřej Král vs. Balasz Szenjai 21:13 a 21:17
Veronika Dobiášová vs. Reka Madarasz 13:21 a 12:21
Petr Beran, Jan Louda vs. Zsombor Dulcz, Balasz Papai 21:8 a 21:14
Michaela Fuchsová, Tereza Švábíková vs. Reka Madarasz, Vivien Sandorhazi 21:23, 21:19 a 21:14
Česká republika vs. Norsko 5:0
Tereza Švábíková vs. Vera Elligsen 21:16 a 21:5
Petr Beran vs. Markus Barth 21:19 a 21:10
Michaela Fuchsová, Tereza Švábíková vs. Frida Sotnes Hamang, Emma Waland 21:17 a 21:17
Petr Beran, Jan Louda vs. Benjamin Norden, Toheed Ahmad Saeed 21:10 a 21:8
Matěj Hubáček, Michaela Fuchsová vs. Markus Marth, Marie Christensen 21:15 a 21:12