Během jednoho měsíce Terezu, ale i ostatní mimoamerické účastníky YOG 2018, čekal přesun z kontinentu na kontinent, u evropských hráčů tedy z Evropy do Ameriky, pak zpátky do Evropy a zase do Ameriky a mají před sebou ještě návrat domů. Juniorští hráči si tak vyzkoušeli co s organismem tyto přesuny dělají, seznámili se nechtíc někteří s tím, co je to pásmová nemoc ( včetně Terezy) a získali tak zkušenosti do další své kariéry.

Tereza nebyla svazem nominována do soutěže družstev a tak přiletěla 2 dny před zahájením soutěže jednotlivců do dějiště šampionátu.

V individuálním turnaji hrála pouze dvouhru dívek. V prvním kole měla díky nasazení volný los. Ve druhém narazila na australskou soupeřku, kterou porazila. Co o zápase říkala, si můžete přečíst v článku na stránkách badmintoneurope.com

http://badmintoneurope.com/cms/default.aspx?clubid=4685&cmsid=239&pageid=5381&m=6948472&fbclid=IwAR0Y6aE50o9Em9VXTZiVfXguYG0SMbw6ph94xKBxJhjViDANN4UaiOQoALM

Los v následujících kolech byl opravdu drsný. Ve 3.kole na Terezu čekala korejská hráčka, vítězka ze silně obsazeného turnaje v Jakartě, čtvrfinalistka juniorského mistrovství Asie, kde vypadla po výsledku 14:21 18:21 s následnou vítězkou Zhiyi Wang z Číny, v současnosti světovou juniorskou jedničkou.

Kdyby se podařilo Tereze vyhrát, v dalším kole by na ní  čekala jedna z vážných adeptek na světový titul, Terezina kamarádka, Hirari Mizui z Japonska, a kdyby i přes ní postoupila, tak ve čtvrfinále by velmi pravděpodobně čekala Mistryně světa z roku 2015 a vítězka z YOG 2018 GOH JINN WEI z Malajsie atd. Prostě masakr asijskou raketou, ale pro tyto zápasy se hráči  badmintonu věnují.

Bohužel v zápase samotném s korejskou hráčkou nefungovaly nohy jak měly a z toho pramenily jednoduché chyby a tak se nepodařilo  Tereze , dle vlastních slov, vůbec nastartovat své tělo od hlavy až k patám k optimální hře. Tereza nakonec prohrála ve třech setech, byla nespokojená s vlastním výkonem, protože věděla, že na soupeřku prostě měla. Ono to tak někdy chodí, není třeba smutnit, je zcela jasné, že  výkonnost Terezy neustále  stoupá.

Konkurence na MSJ v podobě asijských, ale i amerických hráček je obrovská, o čemž svědčí fakt, že do 3.kola ve dvouhře dívek  se probojovalo pouze 6 evropských hráček a Tereza byla mezi nimi. Dále postoupila jediná, ta co měla za svou soupeřku taky Evropanku.Budeme Lin držet pěsti!

Takže Terezo, už teď se těšíme na další turnaje a další zápasy.