Můj tým

Nejvíce času trávím na kurtu s Jorgenem a Bente Sovndal z Lanhoje v Dánsku.  S  mou fyzickou a kondiční přípravou mi pomáhá Marie Obel Jakobsen z Dánska a také bráchové Jan a Marek. Na mé přípravě se podílí i Luděk Žídek. Vše koordinují a zajišťují můj taťka a mamka.

Jørgen Søvndal hlavní trenér

Poslední 2 roky trávím v dánském  Strueru trénováním nejvíce času. Od 05/2018 jsme se rozhodli, že se budu připravovat už natrvalo v Dánsku. V Česku jsem se poslední tři roky neměla pravidelný trénink a toto mé rozhodnutí snad zkvalitní nejen mou přípravu, ale i celý můj badminton.

 

ING. LUDĚK ŽÍDEK   kouč

Luděk se narodil před mnoha a mnoha lety. Už jen málokdo si pamatuje datum. Vyrůstal ve sportovním prostředí, kdy otec, známý kopřivnický hokejista se mu snažil vštípit základy této kolektivní hry. Malý Luděk, ale brzy rozpoznal, že jeho místo je v individuálních raketových sportech a přibližně ve dvanácti letech zamířil do nově vzniknuvšího badmintonového kroužku při TJ TATRA Kopřivnice a nadobro tak spojil svůj osud s husím brkem. Jeho kariéra co by hráče, probíhala v oddílech v Kopřivnici, v Opavě, hrával nejvyšší soutěž za ŽDB Bohumín, byl v juniorské reprezentaci ČSSR, byl mistr ČSR v juniorech. Hrával v období Michala Malého, který byl  a doposud je jeho vzorem. Jeho velkým badmintonovým kamarádem byl Standa Krauz. Svou hráčskou kariéru nejvíce však spojil s oddílem BK TATRA Kopřivnice, kde působil do své dlouhověkosti jako aktivní hráč a trenér. V nejvyšší soutěži v novodobé historii českého badmintonu dovedl toto družstvo dvakrát k titulu vicemistra ČR. V současné době se věnuje především trénování. Má druhou trenérskou třídu, v roce 2004 byl vyhlášen trenérem roku. Mezi jeho největší úspěch na poli trenérském patří bezesporu třetí místo Pavly Janošové ve dvouhře juniorek na mistrovství Evropy v Holandsku v roce 2005. Snaží se žít přítomností, mezi jeho záliby patří anglická gramatika, především třetí typ podmínkových vět. Jeho životní heslo je „трудом славен и велик челобек“

 

 

BC.JAN ŠVÁBÍK fitness příprava

Honza se narodil 5.12.1991 v Ostravě. Hrál závodně fotbal. S fotbalem začínal v Klimkovicích, odkud přestoupil v žácích do FC Vítkovice. V dorostu nastupoval za FC Hlučín. Je prvním národním vítězem celosvětové soutěže THE CHANCE https://www.facebook.com/pages/The-Chance-for-Jan-%C5%A0v%C3%A1b%C3%ADk/130336453684976?ref=hl  pořádané společností NIKE. V dospělé kategorii nastupoval za týmy MFK Frýdek – Místek a MFK Vítkovice . Poslední rok se intenzivně věnuje fitness a bude se starat o mě jako fitness trenér. Je zaměstnán ve společnosti Tieto Ostravaa.a.s.

ING.MAREK ŠVÁBÍK fitness příprava

Marek se narodil 20.8.1993 v Ostravě. Hraje závodně fotbal. Je odchovancem FC Vítkovice. Po ukončení činnosti tohoto klubu přestoupil do FC Třinec, kde si zahrál 2.ligu dospělých a juniorskou ligu, ve které byl i kapitánem svého týmu. V sezóně 2011 byl vyhlášen nejlepším dorostencem v  FC Třinec. V dospělých si zahrál i za MFK Vítkovice a Moravskoslezskou ligu za FC Zábřeh. Marek má maturitní zkoušku ze sportovní přípravy a  bude se starat o běžecké tréninky a švihadlo. V současnosti studuje VŠB Ostrava.

Archivy