Trasa Klimkovice – Mauricius

Čau ……máme skoro první půlku roku za sebou a jak se tedy máš?

Osobně se mám moc dobře. Co se týče badmintonu..tak mám teď období, které není tedy moc šťastné. Však víš.

Optimistická …věřím, že vše se v dobré obrátí ….hala na Mauriciu, těsně před starty v mixu

Vím, ale můžeš za sebe říct co se děje nebo stalo?

Neděje se nic tak hrozného. Prostě od listopadu roku 2018 jsem absolvovala několik turnajů na kterých jsem narazila na výborné protihráčky a prohrála jsem několik zápasů ve 3 setech, které jsem podle mne měla vyhrát . Ale soupeřky jsou obrovsky kvalitní , stačí se podívat jaký mají ranking  nebo poslední výsledky, protože někdy pouze ranking neodpovídá úrovni hráčky. Třeba včerejší soupeřka z Austrálie..na  Sudirman Cupu hrála za Austrálii první singl a výborně. Je to prostě skvělá hráčka. To že hraji s nimi vůbec vyrovnaně je v mém věku sice relativně dobré, ale já prostě chtěla  více. V každém případě lidi kolem mne mě uklidňují, že vše se časem projeví, že jsem mladá a že je to o 4- 5 zbytečných chybách v setu, které dělám a to většinou když chci dát vítězný míč a soupeřka už se ani nehýbe a já zakončím do autu……. že to chce hlavně klid a víru v sebe.

 

 

 

Je na tebe tlak nebo má někdo na tebe vyšší nároky?

Ne tlak na mě nedělá nikdo. Tlak si dělám sama, protože chci více a taky protože vím kolik vše stojí.  Jestli má někdo na mne vyšší nároky z okruhu mimo můj tým včetně sponzorů a partnerů, nevím proč  by je měl  mít, protože o vše se staráme sami  bez jakékoliv pomoci kohokoliv dalšího.

Jaké máš podmínky k tréninku?

V Linde mám všechno vlastně zadarmo. Ubytování, kurty kdy potřebuji, regeneraci , míče a ještě mě podporují tím,že  se mi začal věnovat  jako trenér Peder  Soenvdal a jezdí se mnou i na turnaje a platí si  to sám. Kdybych měla platit třeba jen ubytování  neměla bych peníze na spoustu turnajů.  Takže tréninkové podmínky super. Teď budeme shánět ještě kvalitnější sparing   , nejlépe nějakou špičkovou holku a budu to prokládat výjezdy do jiných tréninkových center po Evropě. Teď jsem byla třeba v COE a trénovala například s Kate Foo Kune a s Irinou Andersen. Takže se snažíme a buď se mi podaří prorazit nebo uvidíme co s tím.

Vyhrála jsi MČR ….

Ano to jsem vyhrála, ale zahraniční holky jsou úplně jiná úroveň a hlavně už od prvního kola je na turnajích Challenge obrovská kvalita  a mi vždy první kola dělaly problém  na kterém pracuji.

Na čem ještě pracuješ?

Zamyšlená …turnaj v Baku…zase prohra ve 3 setech. Co s tím?

Tak když se podívám na ty zápasy, většina z nich byla z mé strany velmi dobrá, ale ze začátku období o kterém se bavíme, jsem odcházela fyzicky  a to z důvodu, že jsem v roce 2018 měla zakázáno ½ roku trénovat, takže jsem tehdy nabrala tréninkové manko. Já trénovala , ale lehce. Takže jsem začala pracovat na fyzičce. Taky jsem měla v tomto roce určité potíže, které byly zapříčiněny nevhodnou medikací a ta mi dělala opravdu velké problémy , které ovlivňovaly mé výkony. Ale to už je posledních 14 dní docela v pohodě. Bohužel za ten více jak ½ rok , kdy nejsem spokojená s výsledky, tak se do mé hry vkradla i obrovská nervozita a dělám z toho jak moc chci i zbytečné chyby, které mě stojí vítězství nad opravdu dobrými hráčkami. Ale trénuji tak intenzivně, jak snad nikdy a mé výkony se za poslední měsíc  vrátily tam, kde byly před ½ rokem a stoupají, takže věřím, že to prostě na dalších turnajích přijde. Myslím si, že včera jsem podala v tomto roce nejlepší výkon, ale i v Baku už to bylo lepší.Takže jsem optimistka. Potřebovala bych i trochu dobrý los do prvního kola, abych se trochu rozehrála, ale jezdím docela vysoké turnaje a tam v době kvalifikace na OH už slabou soupeřku/ soupeře  pro české hráčky/hráče   skoro nenajdete. Musíte mít štěstí na los, což teď nemám. Jediné správné řešení je zlepšit hru.

Tak nechtěla by sis zahrát zase někdy Future, kde jsi získávala v minulých letech medaile?

Nevylučuji to, ale  já chci být opravdu dobrá a chci hrát ne v první 100, ale mnohem výše. Dále se pokouším postoupit na OH a z FUTURE Series se postoupit nedá. Prostě se s  tím budu prát jak budu moci. Já strašně moc chci a dělám pro úspěch  stále více a více.

My víme, držíme ti pěsti a palce a v červenci se na tebe těšíme v Ostravě.

Čus .

Honza