Ahoj,

píšu z Barbadosu a všechny zdravím. Z důvodu dotazů kolem mé osoby co je se mnou se pokusím tímto článkem vše vysvětlit a to abych předešla různým  reakcím, které v poslední době zažívám. Některé mě zaskočily, ale co tě nezabije to tě posílí….

Již více jak tři měsíce mě trápí bolesti levé kyčle, které mi vystřelují do zad. Zatím nevím proč se tomu tak děje a kde je příčina. Minulý  měsíc jsem byla na vyšetření na Olympu, tam na příčinu nepřišli,  ale bolesti se zvětšují a jsou neúnosné. Minulý týden jsem byla na dalším vyšetření a na rentgenu. Výsledky se dozvím v pondělí nebo v úterý příští týden a taky jsem objednaná  na vyšetření na magnetické rezonanci  Jsem netrpělivá a modlím se, aby se co nejrychleji přišlo na příčinu mých bolestí. Na levé noze už nemůžu ani stát. Poslední utkání jsem musela skrečovat pro bolest a i tady na Barbadosu jsem od prvního zápasu byla velmi omezena. Co jsem tady trávím celé dny na hale a na pokoji, kde si chladím bolestivou oblast kyčle. Zápas ve čtvrtfinále byl taky na skreč, ve druhém a třetím setu jsem se už nehýbala a  dohrála jsem jen z důvodu startu ve čtyřhře kvůli Katky. Nepomáhá nic, hraji s prášky proti bolesti a stejně se bolest stupňuje během zápasu a postupem času je intenzivnější a intenzivnější. Případné finále čtyřhry ale stejně nestihnu. Promiň Katko . A to protože odlétám zpátky dříve abych stihla všechny vyšetření. Nenašla jsem jiný odpovídající let. Dostat se k doktorům včas je pro mě teď nejdůležitější a vše ostatní jde stranou. Pokud se nepřijde na to proč mě kyčle a záda tak bolí budu muset přerušit sezónu a dát si nějakou dobu klid. Jak dlouhá pauza bude se uvidí.

Možná mnozí z Vás se diví proč tedy do výsledků vyšetření absolvuji turnaje. V badmintonu to není jen tak se přihlásit a pak odhlásit z turnaje BWF.  Na samotný turnaj se přihlašujete prostřednictvím národního svazu měsíc dopředu. V případě, kdy tedy nevíte a netušíte  v jakém stavu budete za měsíc, je těžké odhadnout zda se přihlásit nebo ne. Odhlásit se můžete do doby rozlosování. Sice uhradíte i tak startovné, ale neobdržíte pokutu. Ano pokutu.  Pravidla jsou v badmintonu naprosto tvrdá . Při odhlášení po termínu losování se platí startovné pořadateli a  pokuta BWF dle kategorie turnaje (Grade 3 turnaje 150 USD)…Chapter 2 Section 2.5  odkaz zde: https://extranet.bwfbadminton.com/docs/document-system/81/1466/1468/Section%202.5%20-%20Table%20of%20Offences%20and%20Penalties%20-1.pdf. Jak vidíte pokuty nejsou malé a nikoho nezajímá, že jste si třeba v zápase na MS zlomili nohu. K tomu je třeba  ještě hlídat, aby nedošlo k třem odhlášení po termínu během 6 měsíců – pak se platí navíc ještě pokuta 1.000 USD a za každý další turnaj dalších 500 USD.

Také proto můžete sledovat na turnajích BWF mnoho skrečí již po odehraném jednom míči. Prostě vyplatí se přijet a postavit se na kurt než dostat pokutu a mít nad sebou bič v podobě kvóty odhlášení během 6 měsíců. Můj stav mě ovlivňuje, jak jsem výše uvedla, více jak 3 měsíce. Ale v Řecku, v Bulharsku a tady na Barbadosu už mi vůbec nedovoloval hrát celé zápasy s kvalitními soupeřkami naplno. Ale když už jsem na tom kurtu stála tak  jsem se snažila nedat svou kůži zadarmo a to i když jsem měla bolesti už před zápasem, bojovala jsem až do té chvíle co mi to bolest a tělo dovolilo.

Včera jsem se odhlásila z Běloruska. Očekávám tedy startovné a pokutu. Z Belgie jsem stihla se odhlásit ještě před rozlosováním. Jak to bude s dalšími turnaji uvidím po výsledcích vyšetření. Pořád věřím, že se budu moci pobít o kvalifikaci na OH. Ještě je pořád čas. Snad již příští týden budu vědět kde je problém a budu moci ho řešit a budu moc pokračovat v tom co mám nejraději…v badmintonu.

Možná že si dnes zajdu i na pláž..když už tady jsem…..Tak ČUS  …Z Barbadosu zdraví Tereza

 

PS: Děkuji Všem kteří mi posílají pozitivní reakce! Moc mi to pomáhá.