MČRU19

Tereza získala na MČR kategorie U19 v Ostravě další dva tituly a to ve čtyřhře dívek společně s Monikou Světničkovou a ve dvouhře dívek. Ve smíšené čtyřhře získala s Vojtou Lapáčkem stříbro. Skvělý výkon.

Ve dvouhře dívek se utkala ve finále stejně jako ve finále U17  s o rok mladší talentovanou  Bárou Hadáčkovou a finále vyhrála.

více na :

http://czechbadminton.cz/article/mcr-u19-dva-tituly-pro-svabikovou-somerlika-mezi-muzi-kraloval-kral

MČRU17

Ve dnech 3. – 4.12.2016 se uskutečnilo MČR v kategorii U17.

Turnaj nám přinesl obrovskou radost, protože se Tereze povedlo obhájit všechny tituly z minulé sezóny a nebylo to vůbec jednoduché. Máme splněno.

Už před sam15267744_1367339163310976_7399439182933062069_notným zahájením se objevila veliká komplikace v podobě neúčasti dlouholeté kamarádky a   partnerky ve čtyřhře dívek Terezky Járové.

Dlouho to tedy vypadalo, že Tereza tak bude obhajovat pouze dvě zlaté medaile a to ve dvouhře dívek a mixu, kde se domluvila  s Cristianem Savinem.

Nakonec se domluvila s českobudějovickou Bárou Hadáčkovou, která není jen její soupeřka, spoluhráčka, ale   hlavně  výborná kamarádka.

Samotný turnaj se odehrál v mostecké městské sportovní hale, kde už Tereza hrála třikrát a má to tam v oblibě.

Start ve dvouhře a čtyřhře dívek měla zaručen díky umístění ve světovém žebříčku juniorů. V mixu měla start    zajištěn díky umístění v národním žebříčku U17  a tak díky přímému postupu mohla nastoupit se svým    spoluhráčem do turnaje.

Přesto bylo požádáno o divokou kartu do soutěže a ta byla udělena. Byl jsem upozorněn, že k udělení této karty se vyskytly určité výhrady, proto v tomto článku uvádím tyto skutečnosti na pravou míru. Tereza měla přímý postup v mixu a tak mohli s Cristianem v soutěži startovat.

Mladé pušky se ukázaly.

Tereza na nedávno skončeném MSJ v Bilbau prodělala neléčený zánět průdušek a s tímto stavem na MSJ startovala ve svých zápasech. Možná i proto  kašel a jiné neduhy se držely  Terezy ještě 2 týdny po turnaji a tak na MČR odjížděla v  ne úplně v plné síle a v situaci, kdy za toto období zhubla o 3 kila. Všechno zlé je na něco dobré, sice chyběla poněkud síla v útoku, ale za to pohyb byl na velmi dobré úrovni.

Během turnaje musela Tereza absolvovat porci 14 utkání ve vymrzlé hale. V párovkách to pro mnohé mohlo vypadat, že tady se jednalo o jednoduchou záležitost, ale nebylo tomu tak.

S Cristianem už spolu v minulosti hráli,takže se do turnaje rychle dostali a turnaj bez ztráty setu vyhráli.

S Bárou to byla jejich premiéra a občas to šlo vidět. Nakonec to holky zvládly na jedničku a odvezly si zásloužený titul. Přesto je třeba ocenit výkon čtvrtfinálových a finálových soupeřek, které podaly kvalitní a bojovný výkon.

Ve dvouhře dívek byla určitá komplikace, že soupeřky jsme dlouho neviděli ( až na zápas s Bárou) a tak  každý zápas byl pro nás vlastně čistý list.

Do semifinále postoupila Tereza bez problémů, i když hlavně v zápase s mladou Lucií Krpatovou( ročník 2002) se  opravdu zapotila. Soupeřkou pro nedělní semifinále byla Kateřina Zuzáková, taky ročník 2002. V samotném  semifinále podala Katka vynikající výkon hlavně v prvním setu, kdy  díky dobře zvolené taktice a kvalitní hře a taky trochu i díky určité ztuhlosti z důvodu velkého počtu zápasů z předešlého dne (10 je opravdu moc), se Tereza těžko dostávala do hry a set v nastavení prohrála. Postupem času, i poznáním hry soupeřky, i zahřátím na tu správnou provozní teplotu, Tereza ovládla hru a vyhrála následující dva sety už jasně. V každém případě obě mladé pušky se ukázaly. Vedle nich se na turnaji prezentovaly výrazným pokrokem i další mladé hráčky jako Tereza Kobyláková, Tallu Van Coppenoolle a i naše Maruška Růžičková. Z kluků se prosadili mladý Tomáš Švejda a hlavně ještě mladší Honza Janoštík.

Ve finále tak na Terezu byla připravena očekáváná soupeřka o rok mladší Bára Hadáčková. Bára za poslední dva roky, i přesto že byla zraněná,  udělala opravdu velký pokrok. Je dobře, že se tak přiřadila k Tereze, Monice Světničkové a poslední dobou i Veronice Dobiášové a začala získávat úspěchy ve dvouhře dívek na evropských turnajích.

Báru  od začátku této sezóny  koučuje  zkušený trenér Radek Votava, který zná hru většiny juniorských reprezentantek, které v minulosti měl šanci poznat na reprezentačních akcích a soustředěních, ale taky zná i hru mnoha soupeřek z Evropy. Pokud bude Bára trenérovi naslouchat, může z toho v zápasech jenom těžit. V samotném finále Tereza využila zkušenosti, které nabyla v nedávném vítězně protrpeném vzájemném zápase na MČR družstev juniorů  a finále vyhrála a obhájila tak všechny zlaté medaile z minulé sezóny.

Byl to tak vítězný konec v kategorii U17.

Na turnaji se také uskutečnilo symbolické střídání stráží klimkovických hráček – Terezy, která v této kategorii končí a Máji Růžičkové, která jako mladší U15 na MČR této kategorie startovala poprvé a zanechala výborný dojem. V deblu dívek dokráčela se svou spoluhráčkou Marií Studenou do čtvrtfinále. Ve dvouhře dívek vyhrála s převahou první kolo a ve druhém narazila na pozdější finalistku celého turnaje Báru Hadáčkovou. Maruška hrála velmi hezky, nápaditě a  odvážně. Na vynikající soupeřku to nestačilo, ale odměnou Marušce mohlo být, že jí  po zápase gratulovalo k dobrému výkonu mnoho diváků včetně trenéra. A o tom to je! Maruško DO TOHO!