Ahoj Terezo. Jak se ti líbí v Kyjevě?

Čau, je hrozně fajn být zase na turnaji. Musím pochválit organizátory, že v nelehké době se turnaj podařil uspořádat.

Jak ses připravovala na samotný turnaj?

V bublině v Dánsku jsem poctivě trénovala a snažila se připravit jak nejlépe je to možné. Je pravda, že žádný trénink zápas nenahradí o čemž jsem se přesvědčila na posledním turnaji v Polsku, kdy jsem hrála úplně jinak než na tréninku a než jsem chtěla.

Dnes  máš zápas s jednou z favoritek turnaje na medaili? Věříš si?

Na zápas se těším, jsem připravená dobře. Bude za mnou sedět můj badmintonový guru Luděk Židek, takže doufám, že předvedu na co v současnosti  mám a uvidíme na co to bude stačit. Všichni víme, že doba sportu nepřeje. Jiné země se s pandemií a podmínkami ke sportu vyrovnaly rapidně lépe a hlavně ty vyspělé badmintonové nám zase trochu poutekly. Ale věřím, že to doženeme.Já aspoň můžu trénovat, ale není to samozřejmě ideální a hlavně chybí zápasová vyhranost. O mnoho těžší to ale mají děti a hráči u nás v Česku a tak se pokusím hrát hlavně pro ně.

Jak kvalda na OH?

Stojím rovnýma nohama na zemi. Už od ledna, kdy se rušila drtivá většina turnajů jsem věděla, že šance pořád sice je, ale není velká. Mělo se odehrát 37 turnajů a nakonec se reálně jedná o 3-4 turnaje. Samotná kvalifikace mi nevyšla dle představ z mnoha objektivních důvodů. Jako zásadní pro konec kvaldy se jeví druhá polovina roku 2000, kdy dle informací které jsme většina z nás měli, se turnaje v této době uskutečněné neměly do ničeho počítat. Až po odehrání těchto turnajů BWF sdělila, že opak byl pravdou a tak byla velká chyba, že jsem nestartovala v Dánsku atd. Tyto body by mi pomohly k nasazení do turnajů v letošním roce. Další věc která u mě ovlivnila průběh konce kvalifikace byly turnaje v Thajsku, kde jsem se nakonec dostala z reserve listu ale kvůli pozitivnímu testu na COVID jsem tam nemohla odletět. Před pokračováním kvalifikace bych měla mnohem vyšší body a pravděpodobně bych se dostala na turnaje ve Švýcarsku a v Anglii apod. a přiblížila bych se možné účasti na OH. Po pravdě jsem to ale nepočítala, třeba by to nestačilo, beru to tak, že co COVID nabídl zase ihned vzal.Není to pro mě žádná tragédie, protože to je spíše  zkušenost na kvalifikaci na OH do Paříže, kde bych chtěla postoupit a hrát tam významnější roli než na jakou mám teď. Mám 20 let a mnoho času před sebou.

Tak ti přejeme hodně štěstí do zápasu a držíme pěsti!!!

Díky