Tereza získala o víkendu pátý titul  mistryně ČR ve dvouhře žen v řadě a to má pouhých 21.let.

Je asi dobře, že se toto mistrovství odehrálo, můžeme ho označit jakkoliv, ale určitě ne za spravedlivé měření sil v českém badmintonu.

Ne všichni hráči měli stejné podmínky k přípravě v době pandemie. Někteří se mohli v klidu připravovat po celou dobu za svazové peníze. Další se snažili dostat na turnaje aby se kvalifikovali například na OH a jejich příprava byla tím silně ovlivněná a nakonec stejně se skoro všechny turnaje zrušily. Někteří se připravovali ve svých extraligových klubech a další tuto možnost prostě jednoduše neměli. A právě ti jsou pro mě nějvětší borci víkendu, že se postavili  na kurt a bojovali ze všech sil.

I Tereza bojovala ze všech sil a nebylo to opravdu jednoduché. Jak už je zvykem v českém badmintonu po celý rok k ní a k nám přícházejí zprávy a zaručené informace jak to bude s českou reprezentací do budoucna a zda vůbec bude Tereza její součástí, protože bydlí a trénuje v Dánsku atd atd.

Projevila opravdu velkou odvahu a postavila se tomu čelem. Nevím která česká holka by zvládla takový tlak, který byl a je vyvíjen už mnoho let a teď se jedná nejen o její budoucnosti v českém badmintonu.

A když se jí nedařilo, necítila se v pohodě, byla extrémně nervózní a my s ní, tak  to urvala..velký obdiv Terezo.Jsi u nás nejlepší ať si říká kdo chce co chce.

M.Švábík